Visa palkitsi urheilukoululaisia.

Ojakkalan Visa palkitsi perinteiseen tapaan talvikauden päätteeksi neljä urheilukoululaista vetäjänsä Minnan avulla stipendein.

Tällä kertaa palkituiksi tulivat Olli pienten ryhmästä.  Sofia, Julia sekä Ilpo isojen ryhmästä.

Visan kesä alkaa maastojuoksuilla 2.5 klo. 18.00  Ilmoittautuminen urheilukentällä. Tarkemmat tiedot kilpailuosiossa.

Kolmiottelu otellaan 23.5  Siitä tarkempaa tietoa lähempänä kisaa.

Valitettavasti urheilukoululle ei kesäksi vetäjää ole.  Syksyllä ilmoitellaan kuinka urheilukoulu jatkuu.

Seuran suurin huoli on tällä hetkellä uuden puheenjohtajan löytyminen.

Kahdeksan vuotta seuran puheenjohtajana toiminutta Janne Kettusta odottaa syksyllä uudet haasteet eikä aika enää riitä hoitamaan puheenjohtajan tehtävää.

Ojakkalan Visa.

Tietoja pievi

Monipuolista urheilua elämänsä harrastanut yksi Visan aktiiveista. Juoksu lopulta valikoitui ykköslajiksi, jossa parhaimmat; aika lopulta vaatimattomat menestykset. Puolimaratonin tulos 1.12,49 jäi parhaaksi tulokseksi silloin nuorena ...Tuloksella olisi esim. viime vuonna ollut 30 parhaan joukossa suomen tilastoissa... mutta silloin,kun palataan vuoteen 1986 niin tavoitteena oli, että seuraavana kesänä menee alle tunti ja kymmenen...Juoksin jouluun mennessä .."jalat alta" tuli välilevyn pullistuma ja siihen loppui todellinen yrittäminen. Sen jälkeen vaihtelevalla menestyksellä hölkkäkisoja kerrellyt. Ja omien lasten kautta sitten ajuduin Visan touhuihin mukaan. Ja tykkään vaan vieläkin olla siellä vetopuuhissa.