Visan johtokunta uudistuu.

Ojakkalan Visan johtokunta uudistuu sekä vahvistuu seuran syyskokouksen myötä.

Uusina aloittavat vuoden 2024 alusta Riitta Hannuniemi, Jari Maarto, Sirpa Silventoinen, Jari Havantola sekä Mika Ahonen  seuran puheenjohtajana.

Vanhoista  jatkavat  Janne Kettunen, Matti Mäkilä, Minna Liimatainen sekä Kari Pieviläinen.

Tällä joukolla on hyvä lähteä jatkamaan seuran  toimintaa.

Uusia aktiiveja mahtuu mukaan.

Ojakkalan Visa.

Tietoja pievi

Monipuolista urheilua elämänsä harrastanut yksi Visan aktiiveista. Juoksu lopulta valikoitui ykköslajiksi, jossa parhaimmat; aika lopulta vaatimattomat menestykset. Puolimaratonin tulos 1.12,49 jäi parhaaksi tulokseksi silloin nuorena ...Tuloksella olisi esim. viime vuonna ollut 30 parhaan joukossa suomen tilastoissa... mutta silloin,kun palataan vuoteen 1986 niin tavoitteena oli, että seuraavana kesänä menee alle tunti ja kymmenen...Juoksin jouluun mennessä .."jalat alta" tuli välilevyn pullistuma ja siihen loppui todellinen yrittäminen. Sen jälkeen vaihtelevalla menestyksellä hölkkäkisoja kerrellyt. Ja omien lasten kautta sitten ajuduin Visan touhuihin mukaan. Ja tykkään vaan vieläkin olla siellä vetopuuhissa.